מאמרים נוספים

 
תהליך שינוי
 
 
במהלך חיינו כולנו פוגשות ברצון שחיינו ישתנו, שמצבים בחיינו יהפכו טובים וקלים יותר, אך האמת היא שאנו איננו רוצות להיאלץ להשתנות, אנו היינו מעדיפות ש"הם" ישתנו.. וכש"הם" לא משתנים, לא פעם, אנו מקבלות זאת כגזרה משמיים שעלינו להתמודד איתה עד סוף ימינו.
 


לחשוב חכם

כל אחד יכול לנצל את כישוריו השכליים טוב יותר, וכל אחד יכול להיות הרבה יותר חכם מכפי שהינו. אם רצוננו הוא שחיינו יתנהלו בדרך אינטליגנטית עלינו לנווט אותם בדרך כזו ולהיות אינטליגנטים בעצמנו. בספרה "לחשוב חכם" מציגה ד"ר צביה גרנות פתח אל ההגיון, ושיקול הדעת. פתח לחשיבה יצירתית המעלה תובנות רבות לגבי הדרך בה אנו חושבים, דפוסי התנהגות שאנו מסגלים לעצמנו ועל הדרך בה נוכל לנווט את חיינו לדרך מהנה ומעשירה.

להמשך

 

על אלימות וזוגיות

כל מערכת זוגית אלימה ראשיתה בהתאהבות ובחירה של בן הזוג. המשיכה והבחירה בבן הזוג המסוים יש בה השתקפות תפיסת העולם של כל אישה לגבי מהי מערכת זוגית, מהו תפקידה במערכת כזו, וכן השתקפות של דעותיה החבויות לגבי עצמה ואישיותה.
כאן המקום לשאול את השאלות: מהי אותה תפיסת עולם? מה אומרת אותה אישה על עצמה כשהיא בוחרת בן זוג מסויים זה? ומה היא מאפשרת מאוחר יותר שיקרה לה בתוך המערכת הזוגית?

להמשך

 

מאמרים בנושא אמהות וקריירה    

 
 

 

 

           


nashim.sadnaot@gmail.com עטרת סנפיר תואר שני, לימודי נשים בשילוב אומנויות טל. 052-2619266 אימייל